Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Matka Boska

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny – Święto Matki Boskiej Zielnej,
Święto Matki Boskiej Korzennej w Czechach
– Święto obchodzone w Kościele katolickim począwszy od V wieku, 15 sierpnia – ustanowione na cześć zabrania do nieba z ciałem oraz duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej życia na Ziemi. Jest to jedno z nakazanych Świąt w Kościele katolickim.

Z kolei Kościół prawosławny obchodzi Święto Zaśnięcia Bogurodzicy (Zaśnięcie Maryi), jakie zostało ustanowione w 4 wieku. Święto to poprzedzone jest 2 tygodniowym postem i wchodzi do 12 najważniejszych świąt w kościele prawosławnym.

kartki świąteczne reklama

Polecamy ofertę kartek świątecznych na Boże Narodzenie oraz Wielkanoc. Firmowe kartki świąteczne z możliwością nadruku logotypów oraz życzeń. Dostępne w całej Polsce w tysiącach punktów sprzedażowych, a także przez stronę internetową Wydawnictwa.

 

Najważniejszym warunkiem dogmatu jest ogłoszenie, że po zakończeniu swojego ziemskiego życia Najświętsza Maryja Panna została z ciałem i duszą wzięta do nieba.

Największa uroczystość ku czci Maryi, organizowana jest w Polsce w Kalwarii Zebrzydowskiej, w której każdego roku aranżuje się Zaśnięcie Mary, wraz z jej Wniebowzięciem oraz na Jasnej Górze w Częstochowie, do której udają się pieszo lub autokarami wyznawcy z każdego zakątku Polski.

W kościele protestanckim dogmat Wniebowzięcia Maryi został kompletnie odrzucony, przeciwstawiając ten fakt brakiem informacji w Piśmie Świętym.

Autor zaczerpnął informację z Wikipedii –
© 2013 Copyright – poradnikswiateczny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *