Bombki choinkowe /świąteczne

bombki choinkowe

Bombki choinkowe historia

Bombka świąteczna używana na Boże Narodzenie do przyozdabiania choinki bożonarodzeniowej. Produkowane są za zwyczaj ze szkła, ceramiki, tworzywa sztucznego, metalu i drewna.
Produkowane na całej Ziemi bombki przybierają dowolne formy od najprostszej kuli, po niesamowicie zaawansowane artystycznie wzory.
Na szczęście dla kupujących bombki choinkowe nie są wytworem jednorocznym i jednorazowym i możemy je wykorzystywać przez wiele lat.
Po zakupie nowych bombek w miejsce brakujących, które uległy stłuczeniu czy w inny sposób zniszczeniu, niemal w każdym mieszkaniu możemy zaobserwować niesamowitą różnorodność bombek choinkowych.
Zamiast okrągłych kul, bombki mogą także przybierać formę postaci takich jak Święty Mikołaj, aniołki. Niekiedy widzimy także bombki w postaci owoców, bałwanów, gwiazdek, czy też szyszek.
Pomysłowość autorów nie zna ograniczeń tym bardziej, że coraz często bombki tworzone są jako produkt reklamowy, na których drukowane są np. loga firmowe.

kartki świąteczne reklama

Polecamy Państwu ofertę kartek na święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy. Kartki świąteczne z możliwością nadruku logotypów oraz życzeń. Proponowane kartki dostępne są w całej Polsce w tysiącach punktów sprzedażowych oraz przez stronę internetową Wydawnictwa.

 

Aktualnie najpopularniejsze, okrągłe bombki wytwarzane są najczęściej poprzez dmuchanie kolorowego szkła. Taka opcja wykonania została wymyślona po raz pierwszy w niemieckim mieście Lauscha w połowie XIX w..
Lecz w ogóle pierwsza szklana bombka powstała także w Lauscha i wykonał ją Hans Greiner żyjący w latach 1550-1609.

Największymi polskimi producentami bombek są np. Vitbis – firma działająca nieprzerwanie od 1953 roku, Kadpol z Gniezna produkująca bombki od 1991 roku, czy Gepard założony w 1990 roku w Wołominie.

Copyright 2013 , artykuł -Bombki choinkowe świąteczne historia-
Powyższy artykuł został stworzony w oparciu o en.wikipedia.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *