Choinka bożonarodzeniowa

choinka świąteczna

Choinka bożonarodzeniowa historia

Choinka świąteczna w zależności od regionu Ziemi to zazwyczaj świerk, sosna lub jodła. Gdy z różnych powodów, czy to ekologicznych, czy ze względu na wygodę nie chcemy skorzystać z prawdziwego drzewka, wówczas mamy do dyspozycji sztuczne choinki z PVC.

Początki choinki bożonarodzeniowej sięgają 16 w. Po raz pierwszy wizerunek drzewka świątecznego został namalowany na obrazie z 1521 roku. Od tamtego czasu zwyczaj rozprzestrzeniał się po całych Niemczech. Poza Niemcami drzewko świąteczne zyskało sławę dopiero w XIX w.

W niektórych artykułach drzewko świąteczne wiązane jest z ludową tradycją kultu zawsze zielonego drzewka, które kultywowane było już w okresie przed nastaniem chrześcijaństwa.
Inni autorzy w swoich badaniach historycznych uznają, że choinka świąteczna używana była jako drzewo poznania dobra i zła, nawiązując do rajskiego drzewa.

kartki świąteczne reklama

Polecamy ofertę kartek świątecznych na Boże Narodzenie oraz Wielkanoc. Kartki świąteczne z możliwością nadruku logotypów oraz życzeń. Dostępne w całej Polsce w tysiącach punktów sprzedażowych oraz przez stronę internetową Wydawnictwa.

 

Drzewko bożonarodzeniowe zwyczajowo ozdabiane jest bombkami w kształcie kul, aniołków, lub dzwoneczków, artykułami spożywczymi w formie m.in. cukierków oraz ciastek w postaci długich lasek, a od 18 w., również różnego rodzaju oświetleniem. Aktualnie są to przeważnie elektroniczne światełka, natomiast w czasach, kiedy je wprowadzano ze względu na brak elektryczności, używano jedynie świece.
Na czubku choinki bożonarodzeniowej umieszcza się przeważnie gwiazdę lub bombkę w postaci iglicy.

Copyright 2013  poradnikswiateczny.pl
artykuł -Choinka bożonarodzeniowa historia-
Powyższy artykuł został napisany w oparciu o en.wikipedia.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *